FESTIVALOVÁ PREDPREMIÉRA NA SLOVENSKU

Sep 12, 2014

Slovenská festivalová predpremiéra filmu Comeback na Cinematiku 2014.

Už tento piatok 12. septembra ho budú mať možnosť vidieť diváci piešťanského festivalu Cinematik v súťažnej sekcii celovečerných slovenských dokumentov. Do celoslovenskej distribúcie vstúpi COMEBACK  16. októbra 2014.


Slovenská festivalová predpremiéra filmu Comeback sa bude konať 12.9.2014. o 17.00 v Kine Fontána v Piešťanoch. Comeback sa bude uchádzať o cenu v súťažnej sekcii CINEMATIK. DOC

 

Dlhometrážny režijný debut Mira Rema (Arsy Versy, Vrbovský veter, atď) a producentky Barbary Harumovej Hessovej (Zdenka / r. I. Kušiková), Súď ma a skúšaj / r. I. Kušiková; Stanko /r. R. Boroš; Tak ďaleko, tak blízko / r. J. Vojtek) Comeback spracúva tému resocializácie väzňov, ktorí absolvovali tresty v jednom z najstráženejších ústavov na Slovensku – v ilavskej väznici. Miro Remo o filme: Recidíva je zo sociálno-spoločenského pohľadu najväčším problémom väzenského systému. V najťažšej Ilavskej väznici tomu nie je inak, väčšina väznených v tomto ústave sa na výkon väzby vráti. Pre človeka je prepustenie po desiatich a viac rokoch obrovskou zmenou. Návrat je veľmi ťažký, väzenie a sloboda sú dva úplne odlišné svety.“  Dvaja recidivisti v bludnom kruhu prehodnocujú svoju minulosť a predstavujú si svoju budúcnosť. Po prepustení bojujú s realitou skutočného života. Svet okolo nich sa zmenil, no oni zostali rovnakí. Je možné nájsť cestu von?